DRESSURLISTE
Udskrevet:
-10af1Side:
Elevstævne m/ 1. afd. af elevmesterskab og klubmesterskab
06/05/2017 06/05/2017
05/05/2017 20:42
Klubmesterskabsklasse dressur LB1 - ?? Hest
C: Britta Nylin
Klasse:
Antal plac.:
100
Bane: 1
Dotering:
Stv.Start Hest Rytter Klub Plac
Dommere:
H C M I alt
0
A
Tid
Max
60%
Start: Lørdag 08:00
E B
PSG 08:00
23 MEKLA Lise Frandsen JORK1 08:00
LB1 08:07
62 RAKET Ditte Westberg
Molkjær
JORK2 08:08
LA2 08:15
6 HASSELHØJS
IKAROS
Sabrina Kyed
Andersen
JORK3 08:16
MBO 08:23
25 DUSTY Anita Due Paarup JORK4 08:24
MB2 08:31
1 VESTERMARKEN
S DREAM HOUR
Louise Petersen JORK5 08:32
PRI12 (Pony-rytter p 08:39
58 FREJA Stephanie Schultz
Rasmussen
JORK6 08:40
DRESSURLISTE
Udskrevet:
-10af2Side:
Elevstævne m/ 1. afd. af elevmesterskab og klubmesterskab
06/05/2017 06/05/2017
05/05/2017 20:42
% klasse dressur stævneryttere
C: Britta Nylin
Klasse:
Antal plac.:
101
Bane: 1
Dotering:
Stv.Start Hest Rytter Klub Plac
Dommere:
H C M I alt
0
A
Tid
Max
60%
Start: Lørdag 09:00
E B
LC1 09:00
64 RAMSES Mette Josiassen JORK1 09:01
32 PRINSESSEN Henriette Lindholm JORK2 09:08
7 MUSICA IX Sabrina Kyed
Andersen
JORK3 09:15
LC3 09:22
32 PRINSESSEN Henriette Lindholm JORK4 09:23
LA4 09:30
24 BLOKAGERS
DEXEL
Lise Frandsen JORK5 09:31
LA5 09:38
58 FREJA Stephanie Schultz
Rasmussen
JORK6 09:39
MB0 09:46
24 BLOKAGERS
DEXEL
Lise Frandsen JORK7 09:47
DRESSURLISTE
Udskrevet:
-10af3Side:
Elevstævne m/ 1. afd. af elevmesterskab og klubmesterskab
06/05/2017 06/05/2017
05/05/2017 20:42
Elevmesterskabsklasse dressur pony LD1 - LC3
C: Britta Nylin
Klasse:
Antal plac.:
103
Bane: 1
Dotering:
Stv.Start Hest Rytter Klub Plac
Dommere:
H C M I alt
0
A
Tid
Max
60%
Start: Lørdag 10:15
E B
LA1 -
KLUBMESTERSKA
B
10:14
30 DRUMMOND
LAURA
Josefine Pharao
Grøndal
JORK1 10:15
LD1 10:21
9 FLICKA Oscar Molkjær JORK2 10:22
10 SNEHVIDE Alberte Molkjær JORK3 10:28
49 GIPSY Simone Heilmann JORK4 10:34
42 CASMIR Martine Bak
Jochumsen
JORK5 10:40
48 FLICKA Anne Andersen JORK6 10:46
20 RAKET Hanne Ladegaard JORK7 10:53
15 SNEHVIDE Marie Masini Jensen JORK8 10:59
40 FLICKA Helene Ingwersen JORK9 11:05
LD2 11:11
18 FANNY Caroline Lund Mejer JORK10 11:12
45 HOPLA Natasja Agerholm JORK11 11:18
39 GIPSY Lili Hansen JORK12 11:24
50 FANNY Anne Lund Mejer JORK13 11:31
PAUSE - DEREFTER
LC1
11:37
13 SWEETY Laura Thielsen JORK14 11:52
47 MALLE Mathilde Steiness JORK15 11:58
14 NIKITA Maja Kybelund JORK16 12:04
17 SNEHVIDE Ida Speedtsberg
Pedersen
JORK17 12:10
12 SWEETY Johanne Juul Olesen JORK18 12:16
56 CASMIR Emma Hansen JORK19 12:23
LC2 12:29
11 HALSKOVS
VULKAN
Signe Wedege
Vistisen
JORK20 12:30
LC3 12:36
53 DINA Thenna Solgaard JORK21 12:37
DRESSURLISTE
Udskrevet:
-10af4Side:
Elevstævne m/ 1. afd. af elevmesterskab og klubmesterskab
06/05/2017 06/05/2017
05/05/2017 20:42
LD2 pony - opråb tilladt
C: Lise Frandsen
Klasse:
Antal plac.:
104
Bane: 1
Dotering:
Stv.Start Hest Rytter Klub Plac
Dommere:
H C M I alt
0
A
Tid
Max
60%
100
60
Start: Lørdag 12:55
E B
2 FLICKA Rosa Fløe Knudsen JORK1 12:55
3 SWEETY Lærke Fløe Knudsen JORK2 13:00
5 MOON DANCER Mai Hvass Nielsen JORK3 13:06
28 JACK Freja Linneberg JORK4 13:11
35 GIPSY Amalie Jørgensen JORK5 13:17
27 SWEETY Sofie Linneberg JORK6 13:22
37 FLICKA Victoria Lindholm JORK7 13:28
38 GIPSY Ida Toftgaard Poulsen JORK8 13:33
46 MADONNA Katrine Agerholm JORK9 13:39
36 SWEETY Signe Tofgaard
Poulsen
JORK10 13:44
51 MOON DANCER Caroline Juhl JORK11 13:50
DRESSURLISTE
Udskrevet:
-10af5Side:
Elevstævne m/ 1. afd. af elevmesterskab og klubmesterskab
06/05/2017 06/05/2017
05/05/2017 20:42
LC1 pony - opråb tilladt
C: Lise Frandsen
Klasse:
Antal plac.:
105
Bane: 1
Dotering:
Stv.Start Hest Rytter Klub Plac
Dommere:
H C M I alt
0
A
Tid
Max
60%
100
60
Start: Lørdag 14:00
E B
34 RAKET Emma Kjær JORK1 14:00
53 DINA Thenna Solgaard JORK2 14:07
55 SAMBER Lærke Lund Madsen JORK3 14:14
DRESSURLISTE
Udskrevet:
-10af6Side:
Elevstævne m/ 1. afd. af elevmesterskab og klubmesterskab
06/05/2017 06/05/2017
05/05/2017 20:42
LD1 Pony holdridning - med trækker
C: Lise Frandsen
Klasse:
Antal plac.:
106
Bane: 1
Dotering:
Stv.Start Hest Rytter Klub Plac
Dommere:
H C M I alt
0
A
Tid
Max
60%
Start: Lørdag 14:30
E B
HOLD 1 14:30
59 JACK Freia Pedersen JORK1 14:31
63 SNEHVIDE Malene Abild JORK2 14:34
21 SWEETY Sissel Madsen JORK3 14:37
33 GIPSY Signe Hviid JORK4 14:40
66 DINA Theresa Solgaard JORK4A 14:43
HOLD 2 14:46
41 SNEHVIDE Freja Kastaniegaard
Nissen
JORK5 14:47
65 JACK Yasmin Lykke
Steffensen
JORK6 14:50
44 GIPSY Karoline Scherning JORK7 14:53
52 FLICKA Emma Hviid Klinge JORK8 14:56
XXXX XXXX XXXX XXXX XXXX
XXXX
XXXX XXXX XXXX
DRESSURLISTE
Udskrevet:
-10af7Side:
Elevstævne m/ 1. afd. af elevmesterskab og klubmesterskab
06/05/2017 06/05/2017
05/05/2017 20:42
Klubmesterskabsklasse spring hest
Klasse:
Antal plac.:
107
Bane: 1
Dotering:
Stv.Start Hest Rytter Klub Plac
Dommere:
H C M I alt
0
A
Tid
Max
60%
Start: Lørdag 15:15
E B
80 CM (LE) 15:15
62 RAKET Ditte Westberg
Molkjær
JORK1 15:15
90 CM (LD) 15:18
6 HASSELHØJS
IKAROS
Sabrina Kyed
Andersen
JORK2 15:18
XXXX XXXX XXXX
DRESSURLISTE
Udskrevet:
-10af8Side:
Elevstævne m/ 1. afd. af elevmesterskab og klubmesterskab
06/05/2017 06/05/2017
05/05/2017 20:42
Klubmesterskabsklasse spring pony
Klasse:
Antal plac.:
108
Bane: 1
Dotering:
Stv.Start Hest Rytter Klub Plac
Dommere:
H C M I alt
0
A
Tid
Max
60%
Start: Lørdag 15:30
E B
70 CM 15:30
60 BACON Ida Teut JORK1 15:30
61 JUPITER Mille Hedeager Jensen JORK2 15:33
8 CAIRN GIRL Line Teut JORK3 15:36
26 CAIRO Amanda Due Paarup JORK4 15:39
80 CM 15:42
57 CHEVAL LE
ANTON
Dicte Dorothea
Schnedler Sundahl
JORK5 15:43
85 CM 15:46
30 DRUMMOND
LAURA
Josefine Pharao
Grøndal
JORK6 15:47
XXXX XXXX XXXX XXXX XXXX XXXX
XXXX XXXX
DRESSURLISTE
Udskrevet:
-10af9Side:
Elevstævne m/ 1. afd. af elevmesterskab og klubmesterskab
06/05/2017 06/05/2017
05/05/2017 20:42
Elevmesterskabsklasse spring pony
Klasse:
Antal plac.:
109
Bane: 1
Dotering:
Stv.Start Hest Rytter Klub Plac
Dommere:
H C M I alt
0
A
Tid
Max
60%
Start: Lørdag 15:55
E B
30 cm 15:55
10 SNEHVIDE Alberte Molkjær JORK1 15:55
40 cm 15:58
16 RAKET Fie Mieth JORK2 15:59
40 FLICKA Helene Ingwersen JORK3 16:02
15 SNEHVIDE Marie Masini Jensen JORK4 16:05
50 cm 16:08
47 MALLE Mathilde Steiness JORK5 16:09
11 HALSKOVS
VULKAN
Signe Wedege
Vistisen
JORK6 16:12
13 SWEETY Laura Thielsen JORK7 16:15
14 NIKITA Maja Kybelund JORK8 16:18
XXXX XXXX XXXX XXXX XXXX XXXX XXXX XXXX
XXXX XXXX
DRESSURLISTE
Udskrevet:
-10af10Side:
Elevstævne m/ 1. afd. af elevmesterskab og klubmesterskab
06/05/2017 06/05/2017
05/05/2017 20:42
Bomklasse pony & hest - fra 10 cm til ??
Klasse:
Antal plac.:
110
Bane: 1
Dotering:
Stv.Start Hest Rytter Klub Plac
Dommere:
H C M I alt
0
A
Tid
Max
60%
Start: Lørdag 16:30
E B
20 CM 16:30
21 SWEETY Sissel Madsen JORK1 16:31
2 FLICKA Rosa Fløe Knudsen JORK2 16:34
38 GIPSY Ida Toftgaard Poulsen JORK3 16:37
3 SWEETY Lærke Fløe Knudsen JORK4 16:40
46 MADONNA Katrine Agerholm JORK5 16:43
37 FLICKA Victoria Lindholm JORK6 16:46
36 SWEETY Signe Tofgaard
Poulsen
JORK7 16:49
39 GIPSY Lili Hansen JORK8 16:52
30 CM 16:55
42 CASMIR Martine Bak
Jochumsen
JORK9 16:56
55 SAMBER Lærke Lund Madsen JORK10 16:59
49 GIPSY Simone Heilmann JORK11 17:02
27 SWEETY Sofie Linneberg JORK12 17:05
45 HOPLA Natasja Agerholm JORK13 17:08
29 GIPSY Freja Linneberg JORK14 17:11
40 CM 17:14
43 NIKITA Clara Allesø JORK15 17:15
50 CM HEST 17:18
64 RAMSES Mette Josiassen JORK16 17:19
7 MUSICA IX Sabrina Kyed
Andersen
JORK17 17:22
70 CM PONY 17:25
8 CAIRN GIRL Line Teut JORK18 17:26
80 CM PONY 17:29
60 BACON Ida Teut JORK19 17:30
61 JUPITER Mille Hedeager Jensen JORK20 17:33
90 CM PONY 17:36
57 CHEVAL LE
ANTON
Dicte Dorothea
Schnedler Sundahl
JORK21 17:37
XXXX XXXX XXXX XXXX XXXX XXXX XXXX
XXXX XXXX XXXX
XXXX XXXX XXXX XXXX XXXX XXXX XXXX XXXX XXXX XXXX
XXXX XXXX XXXX XXXX XXXX XXXX XXXX