Post on 06-Feb-2018
transcript
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt U16m -37Kämpfer: 21
1. Ryan VLASVELD, RTC Limburg
17. Pierre ANDRESS, Kodokan Erfurt 10 - 00
9. Stefan RUDI, PSV Köthen
5. Bendeguz TEIDL, JC Györ
21. Matthes FRANCK, PSV Schwerin 11 - 01
13. Matej STACHO, SK Kaplice
3. Ondrej SLAJS, Judoclub Pilsen
19. Dimitrij POPP, Arge Baden-Württemberg00 - 10
11. Florian BÖCKER, DJK Adler 07 Bottrop
7. Julien HIMMEL, Homburger Turngemeinde
15. Malte LANGER, FC Pfeil Broirstedt
2. Andre LOBODA, Hamburger Judo-Verband
18. Niclas REDER, Erfurter Judo-Club 11 - 00
10. David WIEN, DJK Adler 07 Bottrop
6. Thore MEYER, Judo Crocodiles Osnabrück
14. Šimon ROHÁČEK, Judo Jablonec
4. Alan FABIK, JC Liberec
20. Tyron DASSOW, SC Bushido Berlin 00s1 - 11
12. Julius LÜTHKE, 1. Schweriner JC
8. Lino DELLO RUSSO, SSF Bonn
16. Lenny BURK, Randori Leipzig-West
A
B
C
D
17
VLASVELD
RUDI 10 - 00
18
TEIDL
STACHO 10 - 00s1
19
POPP
BÖCKER 10 - 00
20
HIMMEL
LANGER 00 - 10
21
LOBODA
WIEN 10s1 - 00s3
22
MEYER
ROHÁČEK 10 - 01
23
DASSOW
LÜTHKE 10 - 00s1
24
DELLO RUSSO
BURK 02 - 11s1
25
VLASVELD
TEIDL
01 - 00
26
POPP
LANGER
02 - 00
27
LOBODA
MEYER
00s1 - 01
28
DASSOW
BURK
10 - 00
29
ANDRESS
RUDI 01s1 - 01
30
SLAJS
BÖCKER 00 - 10s2
31ROHÁČEK
32
FABIK
LÜTHKE 10s1 - 00s3
33
RUDI
TEIDL 00 - 11
34
BÖCKER
LANGER 10s1 - 00s1
35
ROHÁČEK
LOBODA 01s1 - 00s2
36
FABIK
BURK 00s2 - 00
37
VLASVELD
POPP
10s1 - 01
38
MEYER
DASSOW
00 - 10
39
TEIDL
BÖCKER11s1 - 00
40
ROHÁČEK
BURK10 - 00s3
41
38
TEIDL
MEYER
01s2 - 00
42
37
ROHÁČEK
43
VLASVELD
DASSOW
00 - 01s1
01s2 - 00
TEIDL
00 - 00
ROHÁČEK
00 - 01s1
DASSOW
Ergebnisse
Platz Name
1
2
3
3
5
5
7
7
Tyron DASSOW, SC Bushido Berlin
Ryan VLASVELD, RTC Limburg
Bendeguz TEIDL, JC Györ
Šimon ROHÁČEK, Judo Jablonec
Thore MEYER, Judo Crocodiles Osnabrück
Florian BÖCKER, DJK Adler 07 Bottrop
Lenny BURK, Randori Leipzig-West
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt U16m -40Kämpfer: 30
1. Avram TSARMOULIDIS, JC Leipzig
17. Jannik WOLTER, 1. Schweriner JC 00s1 - 12
9. Zdenok VONDU, TSC Turnov
25. Walter ELZER, HT 16 Hamburg 02 - 01s1
5. Ben PFIZENMAYER, Arge Baden-Württemberg
21. Viktor WANDTKE, Budokan Lübeck 00 - 10s1
13. Paul KRAL, 1. JC Mönchengladbach
29. Timo FREY, Judo-Verband Pfalz 01 - 03
3. Joren WESTPHAL, PSV Frankfurt Oder
19. Fabian KERKSIECK, JC Kim-Chi Wiesbaden10 - 00
11. Adam NOVOTNÝ, Judo Jablonec
27. Krystian LIWOCHA, TSV Rudow 00 - 11
7. Tom MÜLLER, Arge Baden-Württemberg
23. Sepehr NIKAHD, Jahn Nürnberg 10s1 - 00s3
15. Philip DREXLER, Judo Crocodiles Osnabrück
2. Eugen MÜLLER, Dattelner JC
18. Till BRAUNBACH, Judo-Verband Pfalz 02s1 - 01
10. Jan MORAVIK, Judo Jablonec
26. Alexander GOTTFRIED, SV Halle 00 - 10
6. Mochmad GINAEV, Hamburger Judo-Verband
22. Tobias LIMMER, JV Ippon Rodewisch 11 - 00
14. Oliver POSLAJKO, JC Geisenheim
30. Nelson BAJORAT, SKV Müritz 10 - 00
4. Petr REINIS, TSC Turnov
20. Lorenz FIEDEL, Mattenteufel Erfurt 00s1 - 11
12. Luca STADLMEIER, Arge Baden-Württemberg
28. Nico MOLODETSKIY, SC Berlin 00 - 10
8. Pascal REICHARDT, SV Nienhagen
24. Felix SCHUMMEL, UJKC Potsdam 00s2 - 01s1
16. Noel SCHMIDT, JC Kim-Chi Wiesbaden
A
B
C
D
17
WOLTER
VONDU 00 - 11
18
WANDTKE
FREY 10 - 00
19
WESTPHAL
LIWOCHA 10s1 - 00
20
MÜLLER
DREXLER 00 - 11
21
MÜLLER
GOTTFRIED 00 - 10
22
GINAEV
POSLAJKO 01s1 - 02
23
FIEDEL
MOLODETSKIY 00 - 00s2
24
SCHUMMEL
SCHMIDT 00s2 - 00s1
25
VONDU
WANDTKE
02s2 - 00
26
WESTPHAL
DREXLER
00 - 06
27
GOTTFRIED
POSLAJKO
10 - 00s3
28
FIEDEL
SCHMIDT
01 - 11
29
ELZER
WOLTER 00 - 12
30MÜLLER
31
MORAVIK
MÜLLER 00s1 - 01s1
32SCHUMMEL
33
WOLTER
WANDTKE 00s1 - 10
34
MÜLLER
WESTPHAL 00 - 12
35
MÜLLER
POSLAJKO
36
SCHUMMEL
FIEDEL 01 - 00
37
VONDU
DREXLER
00 - 12
38
GOTTFRIED
SCHMIDT
00s2 - 03
39
WANDTKE
WESTPHAL00s2 - 01s1
40
MÜLLER
SCHUMMEL00s3 - 10s1
41
38
WESTPHAL
GOTTFRIED
11 - 00
42
37
SCHUMMEL
VONDU
01 - 00
43
DREXLER
SCHMIDT
01s1 - 00
11 - 00
WESTPHAL
01 - 00
SCHUMMEL
01s1 - 00
DREXLER
Ergebnisse
Platz Name
1
2
3
3
5
5
7
7
Philip DREXLER, Judo Crocodiles Osnabrück
Noel SCHMIDT, JC Kim-Chi Wiesbaden
Joren WESTPHAL, PSV Frankfurt Oder
Felix SCHUMMEL, UJKC Potsdam
Alexander GOTTFRIED, SV Halle
Zdenok VONDU, TSC Turnov
Viktor WANDTKE, Budokan Lübeck
Eugen MÜLLER, Dattelner JC
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt U16m -43Kämpfer: 27
1. Leon WÜSTE, PSV Essen
17. Ole FÜNFGELDER, Post SV Bamberg 00s3 - 10
9. Nick GERSTENBERGER, JC Jena
25. Daniel PAULSIN, Arge Baden-Württemberg00 - 11
5. Anton BAUER, SKV Müritz
21. Yevgeny VITMER, Budokan Lübeck 00s1 - 01s1
13. Jan KACIREK, Judo Praha
3. Levi MÄRKT, SC Bushido Berlin
19. Maurice THON, SV Mühlhausen 10 - 00
11. Jan SALIZKI, Gwardia Lodz
27. Timm GÜRTLER, JC Rüsselsheim 00s2 - 12
7. Emil RADON, UJKC Potsdam
23. Ori KESHET, Haifa 00s2 - 00
15. Tomas POSPISIL, SKKP Brno
2. Marek PROKES, SK Pro Sport Teplice
18. Salman SAID, Hamburger Judo-Verband00 - 01
10. Marek ZIMMERMANN, Homburger Turngemeinde
26. Gijs LIMBOURG, RTC Limburg 02 - 01s1
6. Maxim KOSEROG, Post SV Bamberg
22. Max SCHILDBACH, VfL Riesa 10 - 00
14. Tom SHIRIAEV, Haifa
4. Alex VYSKUBOV, JC Kim-Chi Wiesbaden
20. Dominik POMAZI , Ungarische JV 01 - 00
12. Gustav BROSIG, JC Jena
8. Kevin KAISER, TB Weiden
24. Hagen HÄUSSLER, JC Halle 00s1 - 11
16. Bjare KOWALSKI, VfK Bau Rostock
A
B
C
D
17
FÜNFGELDER
PAULSIN 00 - 01s1
18
VITMER
KACIREK 00s2 - 11
19
MÄRKT
GÜRTLER 10 - 00
20
KESHET
POSPISIL 11s1 - 00
21
SAID
ZIMMERMANN 00 - 10
22
KOSEROG
SHIRIAEV 01s1 - 00s1
23
VYSKUBOV
BROSIG 10 - 00
24
HÄUSSLER
KOWALSKI 10 - 00s3
25
PAULSIN
KACIREK
00 - 11
26
MÄRKT
KESHET
11 - 00
27
ZIMMERMANN
KOSEROG
01 - 00s1
28
VYSKUBOV
HÄUSSLER
01s1 - 00
29VITMER
30
THON
GÜRTLER
31
LIMBOURG
SAID 00 - 01
32
POMAZI
BROSIG 10 - 00
33
VITMER
PAULSIN 12 - 00
34
GÜRTLER
KESHET 10s1 - 00
35
SAID
KOSEROG 00s1 - 10
36
POMAZI
HÄUSSLER 03s1 - 00
37
KACIREK
MÄRKT
01s1 - 11s1
38
ZIMMERMANN
VYSKUBOV
00 - 03
39
VITMER
GÜRTLER00 - 11s1
40
KOSEROG
POMAZI 00s2 - 11
41
38
GÜRTLER
ZIMMERMANN
00s1 - 11
42
37
POMAZI
KACIREK
02s1 - 00
43
MÄRKT
VYSKUBOV
01s1 - 00
00s1 - 11
ZIMMERMANN
02s1 - 00
POMAZI
01s1 - 00
MÄRKT
Ergebnisse
Platz Name
1
2
3
3
5
5
7
7
Levi MÄRKT, SC Bushido Berlin
Alex VYSKUBOV, JC Kim-Chi Wiesbaden
Marek ZIMMERMANN, Homburger Turngemeinde
Dominik POMAZI , Ungarische JV
Timm GÜRTLER, JC Rüsselsheim
Jan KACIREK, Judo Praha
Yevgeny VITMER, Budokan Lübeck
Maxim KOSEROG, Post SV Bamberg
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt U16m -46 (1/3)Kämpfer: 36
1. Milosz MYSZKOVSKI, Gwardia Lodz
33. Tobias BOSVELD, Mahorokan 00 - 11
17. Patrick THOMAS, Arge Baden-Württemberg
9. Nils HUMMEL, UJKC Potsdam
25. Marek NOVAK, Stredocesky kraj
5. Florin MILLER, Mattenteufel Erfurt
21. Tomas SCHEFFEL, TSV Großhadern
13. Luca ZIEHE, Judo Crocodiles Osnabrück
29. Luca DOGANAY, JC Kim-Chi Wiesbaden
3. Damian KÜNNE, JC Leipzig
35. Johannes RITTER, Judo Verband Sachsen00s1 - 01
19. Philipp DOLEZAL, Eintracht Hildesheim
11. Kilian ATZPADIN, JV Berlin-Tegel
27. Oliver GRÖGER, Judo Praha
7. Ron SCHWARZER, Homburger Turngemeinde
23. Joel Lennox HERRMANN, LV Schleswig Holstein
15. Nikita AGRANOV, TB Weiden
31. Kevin SCHULZE, Burgstädter TSV
A
B
33
BOSVELD
THOMAS 01s2 - 00
34
HUMMEL
NOVAK 01 - 02s1
35
MILLER
SCHEFFEL 10 - 00s2
36
ZIEHE
DOGANAY 00 - 10
37
RITTER
DOLEZAL 10 - 00
38
ATZPADIN
GRÖGER 00s1 - 00s2
39
SCHWARZER
HERRMANN 10 - 00
40
AGRANOV
SCHULZE 00 - 10
49
BOSVELD
NOVAK
10 - 00
50
MILLER
DOGANAY
00 - 10
51
RITTER
ATZPADIN
00 - 10
52
SCHWARZER
SCHULZE
00 - 02
57
BOSVELD
DOGANAY
01 - 10
58
ATZPADIN
SCHULZE
01 - 01s1
73
DOGANAY
ATZPADIN
10 - 0010 - 00
DOGANAY
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt U16m -46 (2/3)Kämpfer: 36
2. Bence FARKAS, Ungarische JV
34. Vojtech PROCHAZKA, Judo Praha 10 - 00s1
18. Max FUNDHELLER, Erfurter Judo-Club
10. Marlo MIRCOV, JC Kim-Chi Wiesbaden
26. Valentin HOFGÄRTNER, Arge Baden-Württemberg
6. David ICKES, Budokan Lübeck
22. Paul NEUBERGER, TSV Neutraubling
14. Moritz FUCHS, SV Nienhagen
30. Lukas DOOVE, Mahorokan
4. Jan KESSLER, Hamburger Judo-Verband
36. Louis JOHNEN, JC Rüsselsheim 10 - 00
20. Maxim GUSSELNIKOV, Jahn Nürnberg
12. Franz FÖRSTER, JC Leipzig
28. Kevin BUSIK, PSV Eisenach
8. Jan VOSTFEL, JC Liberec
24. Yannick KELLERMANN, TV Altdorf
16. Joseph LEHNIGER, 1. Schweriner JC
32. Leonhardt VON LEUPOLDT, SC Bushido Berlin
C
D
41
FARKAS
FUNDHELLER 10s1 - 00
42
MIRCOV
HOFGÄRTNER 02 - 12
43
ICKES
NEUBERGER 00s2 - 00
44
FUCHS
DOOVE 01s1 - 02s1
45
KESSLER
GUSSELNIKOV 01 - 11
46
FÖRSTER
BUSIK 00 - 12
47
VOSTFEL
KELLERMANN 10 - 00s1
48
LEHNIGER
VON LEUPOLDT 00 - 10
53
FARKAS
HOFGÄRTNER
03 - 00
54
NEUBERGER
DOOVE
02 - 00s1
55
GUSSELNIKOV
BUSIK
00 - 00s1
56
VOSTFEL
VON LEUPOLDT
00 - 10
59
FARKAS
NEUBERGER
01 - 00
60
GUSSELNIKOV
VON LEUPOLDT
11 - 00s2
74
FARKAS
GUSSELNIKOV
01s1 - 00s201s1 - 00s2
FARKAS
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt U16m -46 (3/3)Kämpfer: 36
61ZIEHE
62GRÖGER
63
PROCHAZKA
FUNDHELLER 12s1 - 00
64KESSLER
65
ZIEHE
MILLER 00 - 10
66
GRÖGER
RITTER 11 - 00
67
PROCHAZKA
HOFGÄRTNER 00 - 10
68
KESSLER
BUSIK 00s1 - 10
6957
MILLER
BOSVELD 00 - 10
7058
GRÖGER
SCHULZE 10 - 00
7159
HOFGÄRTNER
NEUBERGER 00 - 04
7260
BUSIK
VON LEUPOLDT 10 - 00
75
BOSVELD
GRÖGER01 - 00
76
NEUBERGER
BUSIK01 - 00s1
77
74
BOSVELD
GUSSELNIKOV
01 - 00s1
78
73
NEUBERGER
ATZPADIN
11 - 01s2
BOSVELD
NEUBERGER
79
DOGANAY
FARKAS00 - 11s1
FARKAS
Ergebnisse
Platz Name
1
2
3
3
5
5
7
7
Bence FARKAS, Ungarische JV
Luca DOGANAY, JC Kim-Chi Wiesbaden
Tobias BOSVELD, Mahorokan
Paul NEUBERGER, TSV Neutraubling
Maxim GUSSELNIKOV, Jahn Nürnberg
Kilian ATZPADIN, JV Berlin-Tegel
Oliver GRÖGER, Judo Praha
Kevin BUSIK, PSV Eisenach
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt U16m -50 (1/3)Kämpfer: 55
1. Mathieu DITTMANN, MTV Vorsfelde
33. Paul WEINBERG, PSV Olympia Berlin11 - 00
17. Nick KÖHLER, PSV Frankfurt Oder
49. Lasse SCHRIEVER, Hamburger Judo-Verband00 - 00s1
9. Oliver SOLENSKY, JC Liberec
41. Lasse FRAHM, LV Schleswig Holstein11 - 00s1
25. Nils BURKERT, JC Leipzig
5. David TRIPPEL, JC Rüsselsheim
37. Darius KALLENBACH, Judo-Verband Pfalz01 - 00s1
21. Fynn STRECKER, TSV Unterhaching
53. Dominik ÜRÖGDI, Ungarische JV 00 - 11
13. Luan MURATI, Arge Baden-Württemberg
45. Michal KUPSKY, SKKP Brno 01 - 00s1
29. Marcel WENZEL, Bramfelder SV
3. Erik HOBEIN, SUA Witten
35. Luca JANZEN, JC Kim-Chi Wiesbaden01 - 02
19. Kevin GAJT, Arge Baden-Württemberg
51. Antonin DVORACEK, Judo Praha 01 - 11
11. Xaver HEIMBERG, SC Bushido Berlin
43. Thure EGGERS, SKV Müritz 11 - 00
27. Christopher HAAS, TV Erlangen
7. Nanco KRIJTHE, Mahorokan
39. Jiri HOLUB, Sport Judo Litomerice 01 - 00s1
23. Richard EISEL, JSV Werdau
55. Genesis HÖLLISCH, Hamburger JV 01 - 00
15. Kevin BAKSEEV, FSV Gotha
47. Nicolas KUNZE, Eintracht Hildesheim00s1 - 12
31. Luis SCHMIDT, JV Ammerland-Münsing
A
B
33
DITTMANN
KÖHLER 00 - 01s1
34
SOLENSKY
BURKERT 10 - 00s3
35
TRIPPEL
ÜRÖGDI 00 - 01s1
36
MURATI
WENZEL 10 - 00
37
JANZEN
DVORACEK 00s1 - 02s2
38
HEIMBERG
HAAS 00s1 - 12
39
KRIJTHE
EISEL 02 - 01
40
KUNZE
SCHMIDT 01 - 00s1
49
KÖHLER
SOLENSKY
10 - 00
50
ÜRÖGDI
MURATI
02s2 - 01s1
51
DVORACEK
HAAS
10 - 00
52
KRIJTHE
KUNZE
00 - 10
57
KÖHLER
ÜRÖGDI
00s2 - 11s1
58
DVORACEK
KUNZE
00 - 10
73
ÜRÖGDI
KUNZE
00s1 - 1000s1 - 10
KUNZE
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt U16m -50 (2/3)Kämpfer: 55
2. Jan HRUŠKA, Judo Jablonec
34. Finn-Luca REDDIG, Judo Crocodiles Osnabrück00 - 11
18. Eldar MAMADOV, Budokan Lübeck
50. Lenny PRAHL, SC Bushido Berlin 01 - 00
10. Steven FÜRTIG, Hamburger Judo-Verband
42. Sean WENNERLAND, Akersberga Judoklubb00 - 01
26. Muhammed MEMIS, SV Mühlhausen
6. Michael VOLZ, Judo-Verband Berlin
38. Reinhold KERN, Judo Team Hannover10 - 00s1
22. Bruno JESIONEK, JC Eberswalde
54. Nils VOSS, FSV Gotha 10 - 00
14. Felix HINTZMANN, JC Kim-Chi Wiesbaden
46. Julius NERLICH, JC Leipzig 10 - 01
30. David VALDAUF, SK Kaplice
4. Alexander UROSEVIC, Hamburger Judo-Verband
36. Aron SZABO, Ungarische JV 00s1 - 10
20. Leon SALMON, SC Bushido Berlin
52. Philipp DETHLEFSEN, LV Schleswig Holstein10 - 00s3
12. Fabian ROMMEL, Erfurter Judo-Club
44. Raphael NOWICKI, Arge Baden-Württemberg00 - 11
28. Simon WERNER, JC Kim-Chi Wiesbaden
8. Dustin NEIWERT, JC Hennef
40. Ole KRÜGER, Sport Dojo Berlin 01s2 - 00s1
24. Max WERNER, TV Altdorf
16. Artiom SAMARTCHENKO, Haifa
48. Vaclav NOVACEK, Sport Judo Litomerice10 - 00
32. Volkan ARMAN, HT 16 Hamburg
C
D
41
REDDIG
MAMADOV 00 - 01s1
42
WENNERLAND
MEMIS 11 - 00
43
VOLZ
JESIONEK 01 - 00
44
HINTZMANN
VALDAUF 00s1 - 01
45
SZABO
SALMON 00 - 01s1
46
NOWICKI
WERNER 10 - 00
47
NEIWERT
WERNER 10 - 00
48
SAMARTCHENKO
ARMAN 00s1 - 01
53
MAMADOV
WENNERLAND
00s3 - 12
54
VOLZ
VALDAUF
10 - 00s2
55
SALMON
NOWICKI
10 - 00
56
NEIWERT
ARMAN
00s3 - 10
59
WENNERLAND
VOLZ
00 - 10
60
SALMON
ARMAN
00 - 00s1
74
VOLZ
SALMON
10 - 0010 - 00
VOLZ
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt U16m -50 (3/3)Kämpfer: 55
61
STRECKER
TRIPPEL 00s2 - 00
62
BAKSEEV
SCHMIDT 00s2 - 12
63
KERN
JESIONEK 00 - 10
64
DETHLEFSEN
SZABO 00 - 02
65
TRIPPEL
MURATI 00 - 00s2
66
SCHMIDT
KRIJTHE 11 - 00
67
JESIONEK
VALDAUF 11 - 00
68
SZABO
NOWICKI 02 - 00
6957
TRIPPEL
KÖHLER 00s2 - 01
7058
SCHMIDT
DVORACEK 00 - 10
7159
JESIONEK
WENNERLAND 10 - 00
7260
SZABO
ARMAN 02s1 - 00s1
75
KÖHLER
DVORACEK01s1 - 00s1
76
JESIONEK
SZABO02 - 00s1
77
74
KÖHLER
SALMON
01 - 00
78
73
JESIONEK
ÜRÖGDI
01 - 10
KÖHLER
ÜRÖGDI
79
KUNZE
VOLZ00 - 01
VOLZ
Ergebnisse
Platz Name
1
2
3
3
5
5
7
7
Michael VOLZ, Judo-Verband Berlin
Nicolas KUNZE, Eintracht Hildesheim
Nick KÖHLER, PSV Frankfurt Oder
Dominik ÜRÖGDI, Ungarische JV
Leon SALMON, SC Bushido Berlin
Bruno JESIONEK, JC Eberswalde
Antonin DVORACEK, Judo Praha
Aron SZABO, Ungarische JV
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt U16m -55 (1/3)Kämpfer: 46
1. David SCHÖNWALD, Jahn Nürnberg
33. German ZYRIANOV, Haifa 00 - 02
17. Matyas ZIDU, TSC Turnov
9. Maarten LIMBOURG, RTC Limburg
41. Ilyas VINAYEV, JC 66 Bottrop 10 - 00s1
25. Artjom GABSATTAROV, SC Bushido Berlin
5. Florian FETTKE, Mattenteufel Erfurt
37. Johannes BRÖDER, PSV Schwerin 00 - 11
21. Jiri NOVACEK, Oddil Judo
13. Ernst STOHL, TSV Altenfurt
29. Viktor BECKER, JC Leipzig
61. Sebastian KUNZE, Eintracht Hildesheim02 - 00
3. Felix HEUNER, JC 71 Düsseldorf
35. Gabriel MARTIN, Judo-Verband Pfalz02 - 11
19. Michael LÖB, Judo-Verband Berlin
11. Marcel MRAVEC, SKKP Brno
43. Sten RABSCH, KSV Grimmen 10 - 00
27. Marcus SOBEK, JC Leipzig
59. Piet NOACK, JGS Hamburg 01 - 00s2
7. Paul GOLDNER, Arge Baden-Württemberg
39. Samir GEGIC, Post SV Nürnberg 00 - 11
23. Petr KOLAF, JC Liberec
15. Filip CERNY, Judo Praha
31. Moritz PECHMANN, JC Jena
A
B
33
ZYRIANOV
ZIDU 03s1 - 02s1
34
LIMBOURG
GABSATTAROV 10 - 00s1
35
BRÖDER
NOVACEK 00s1 - 10
36
STOHL
BECKER 00 - 11
37
MARTIN
LÖB 00s2 - 03s1
38
MRAVEC
SOBEK 10 - 00s1
39
GEGIC
KOLAF 10 - 00s1
40
CERNY
PECHMANN 03s1 - 01
49
ZYRIANOV
LIMBOURG
01s1 - 00
50
NOVACEK
BECKER
00s1 - 12
51
LÖB
MRAVEC
01s1 - 00s1
52
GEGIC
CERNY
10 - 00
57
ZYRIANOV
BECKER
00 - 10
58
LÖB
GEGIC
01 - 00s1
73
BECKER
LÖB
10 - 0010 - 00
BECKER
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt U16m -55 (2/3)Kämpfer: 46
2. Lars NAGLER, PSV Meiningen
34. Jerome BECHTHOLD, Arge Baden-Württemberg00s1 - 01s1
18. Pavel BARES, Stredocesky kraj
10. Adam MEKHTIEYV, JC Wiesbaden
42. Kevin ABELTSHAUSER, TSV Abensberg00s1 - 11
26. Paul MÜLLER, Dattelner JC
6. Rosan PAMUKCHIEV, JC Asahi Stollberg
38. Jafet CHIN KWIE JOE, Mahorokan 00 - 10
22. Jan TOBISKA, Oddil Judo
14. Luka GAMREKELASHVILI, SC Charis
30. David SPERLICH, DJK Ensdorf
4. Marcel WENZEL, Bramfelder SV
36. Paul PORSTMANN, JSC Stotternheim00 - 10
20. Markus LORENZ, SC Bushido Berlin
12. Matiya ROUBIK, Judo Olomouc
44. Antonio KNYE, 1. Schweriner JC 00s1 - 10
28. Kilian SCHÄFER, JC 71 Düsseldorf
8. Lukas STRUPAT, Sportschule Frankfurt Oder
40. Tomas WALSBERGER, SKKP Brno01 - 02
24. Franz BÜTTNER, JC Leipzig
16. Jan VOPAT, TJ VTZ Chomutov
32. Marco DICK, PTSV Hof
C
D
41
BECHTHOLD
BARES 01 - 00
42
ABELTSHAUSER
MÜLLER 11 - 00
43
CHIN KWIE JOE
TOBISKA 10 - 00
44
GAMREKELASHVILI
SPERLICH 00 - 10
45
PORSTMANN
LORENZ 10 - 00
46
KNYE
SCHÄFER 00 - 10
47
WALSBERGER
BÜTTNER 01 - 00
48
VOPAT
DICK 10 - 00
53
BECHTHOLD
ABELTSHAUSER
00 - 10
54
CHIN KWIE JOE
SPERLICH
01s2 - 00
55
PORSTMANN
SCHÄFER
00 - 00s1
56
WALSBERGER
VOPAT
00s1 - 00
59
ABELTSHAUSER
CHIN KWIE JOE
10 - 00s1
60
PORSTMANN
VOPAT
00s1 - 00
74
ABELTSHAUSER
VOPAT
10 - 0010 - 00
ABELTSHAUSER
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt U16m -55 (3/3)Kämpfer: 46
61
KUNZE
STOHL 01s1 - 00
62MARTIN
63
MEKHTIEYV
MÜLLER 00 - 11
64DICK
65
KUNZE
NOVACEK 01 - 00s1
66
MARTIN
MRAVEC 00 - 11
67
MÜLLER
BECHTHOLD 00s1 - 11
68
DICK
WALSBERGER 00 - 11
6957
KUNZE
ZYRIANOV 11 - 00
7058
MRAVEC
GEGIC 01 - 00
7159
BECHTHOLD
CHIN KWIE JOE 00 - 01s2
7260
WALSBERGER
PORSTMANN 11 - 00
75
KUNZE
MRAVEC00 - 10
76
CHIN KWIE JOE
WALSBERGER00s1 - 00
77
74
MRAVEC
VOPAT
02s2 - 00
78
73
WALSBERGER
LÖB
00 - 10
MRAVEC
LÖB
79
BECKER
ABELTSHAUSER00 - 10
ABELTSHAUSER
Ergebnisse
Platz Name
1
2
3
3
5
5
7
7
Kevin ABELTSHAUSER, TSV Abensberg
Viktor BECKER, JC Leipzig
Marcel MRAVEC, SKKP Brno
Michael LÖB, Judo-Verband Berlin
Jan VOPAT, TJ VTZ Chomutov
Tomas WALSBERGER, SKKP Brno
Sebastian KUNZE, Eintracht Hildesheim
Jafet CHIN KWIE JOE, Mahorokan
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt U16m -60 (1/3)Kämpfer: 56
1. Tommy HOOVEN VAN DEN, Mahorokan
33. Valery ANTIMENKOV, TG Höchberg11 - 00
17. Yves TEPELMANN, 1. Schweriner JC
49. Tim LACHMANN, PSV Olympia Berlin01 - 00
9. Robin ANGERER, Arge Baden-Württemberg
41. Nils HERZOG, TV Erlangen 10 - 00
25. Elias GRÄSSLER, JSV Zwickau
57. Simon BOUTALEB, Turh Haagsheide10 - 00s3
5. Tom DROSTE, Dattelner JC
37. Jaroslav TOBISKA, Oddil Judo 11 - 00
21. Nikita MANTEL, SC Berlin
53. Erik SCHMIDT, SV Halle 11 - 00s1
13. Jonathan BISCHOFF, Judo-Team Ansbach
45. Max ENGLER, Sportschule Frankfurt Oder01 - 00
29. Anton HOFMANN, BSC Motor Rochlitz
3. Constantin WUNTKE, Judo-Verband Berlin
35. Daniel PETERS, JC Rüsselsheim 01s1 - 01s2
19. Mjakhdi CHAMYEV, Budokan Lübeck
51. Radim VICEK, JC Liberec 00s1 - 01s1
11. Konstantin FILATOV, TuS Traunreut
43. Tristan MANINGER, PSV Schwerin 11 - 01
27. Jannik-Karl STEPHAN, SC DHfK Leipzig
59. Tjark GÄNG, SSF Bonn 10 - 00s1
7. Keanu OCHS, UJKC Potsdam
39. Moritz LENHARD, TSV Großhadern 01 - 00
23. Lukas DITENGOU, Arge Baden-Württemberg
15. Marcell VARGA, Ungarische JV
47. Janik BIESEN, Randori Berlin 00 - 10
31. Daniel KORDULO, Judo Olomouc
A
B
33
HOOVEN VAN DEN
TEPELMANN 01s1 - 00
34
ANGERER
GRÄSSLER 10 - 00
35
DROSTE
MANTEL 01 - 02
36
BISCHOFF
HOFMANN 00 - 10
37
WUNTKE
VICEK 01s1 - 00s2
38
FILATOV
STEPHAN 10 - 00
39
OCHS
DITENGOU 12 - 00
40
BIESEN
KORDULO 01 - 00s2
49
HOOVEN VAN DEN
ANGERER
00 - 11
50
MANTEL
HOFMANN
10 - 00
51
WUNTKE
FILATOV
00 - 01s1
52
OCHS
BIESEN
02 - 00s1
57
ANGERER
MANTEL
00 - 10
58
FILATOV
OCHS
00s3 - 10
73
MANTEL
OCHS
01s1 - 0001s1 - 00
MANTEL
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt U16m -60 (2/3)Kämpfer: 56
2. Maximilian MAERTENS, Burgstädter TSV
34. Theo AULENBACH, DJK Aschaffenburg00 - 11
18. Pavel KOLAF, JC Liberec
50. Oliver LEISTNER, BW Vetschau 00 - 10
10. Tom SEMMLER, SC DHfK Leipzig
42. Sergio MARTIN, Judo-Verband Pfalz00s1 - 03
26. Mika HABERMANN, Randori Berlin
6. Marko BABIC, Judo-Verband Berlin
38. Lenard WALTHER, KSV Grimmen 10 - 00s1
22. Henning BRÄUNINGER, TSV Großhadern
54. Mo VAN DUN, RTC Limburg 00 - 11
14. Martin KLINK, JC Rüsselsheim
46. Axel ALBRECHT, Arge Baden-Württemberg03 - 01
30. Ondrej SUKAC, Judo Tori Brno
4. Bastian SAUERWALD, TSC Münster-Gievenbeck
36. Peter BREILING, TV Erlangen 10 - 00
20. Armand POKK, Ungarische JV
52. Alexander EVTIHOV, SC Berlin 10 - 00
12. Thaddäus JUNGE, JC Samura Oranienburg
44. Tomko KRYSTOF, Sport Judo Litomerice01 - 00
28. Johannes HOFMANN, JC Leipzig
8. Viktor KARICH, TSV Bad Kissingen
40. Hylke NAKKEN, Mahorokan 10 - 00
24. Moritz FISCHER, Arge Baden-Württemberg
16. Bruno SCHOLZ, Judo-Verband Berlin
48. Leon KLATYK, JC Rüsselsheim 10 - 00
32. Jan HRUSKA, Judo Praha
C
D
41
AULENBACH
LEISTNER 00s1 - 10s1
42
MARTIN
HABERMANN 00s2 - 00s1
43
BABIC
VAN DUN 00 - 01s1
44
KLINK
SUKAC 00s1 - 10
45
SAUERWALD
POKK 10 - 00
46
JUNGE
HOFMANN 10 - 00
47
KARICH
FISCHER 00 - 10
48
SCHOLZ
HRUSKA 11s1 - 00s1
53
LEISTNER
HABERMANN
01 - 00
54
VAN DUN
SUKAC
10s1 - 00s1
55
SAUERWALD
JUNGE
10 - 00
56
FISCHER
SCHOLZ
01 - 10s1
59
LEISTNER
VAN DUN
00 - 10
60
SAUERWALD
SCHOLZ
11 - 01
74
VAN DUN
SAUERWALD
01s1 - 0001s1 - 00
VAN DUN
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt U16m -60 (3/3)Kämpfer: 56
61
SCHMIDT
DROSTE 00 - 11
62
LENHARD
DITENGOU 11 - 00
63
BRÄUNINGER
BABIC 00 - 02
64
BREILING
POKK 00 - 10
65
DROSTE
HOFMANN 11 - 00
66
LENHARD
BIESEN 10 - 00
67
BABIC
SUKAC 12 - 00
68
POKK
JUNGE 02 - 00s1
6957
DROSTE
ANGERER 02s1 - 01
7058
LENHARD
FILATOV 00s3 - 13
7159
BABIC
LEISTNER 00 - 00s1
7260
POKK
SCHOLZ 10 - 00
75
DROSTE
FILATOV01s1 - 00s2
76
BABIC
POKK00s1 - 10
77
74
DROSTE
SAUERWALD
01s1 - 00s2
78
73
POKK
OCHS
10 - 01s3
DROSTE
POKK
79
MANTEL
VAN DUN00 - 03s1
VAN DUN
Ergebnisse
Platz Name
1
2
3
3
5
5
7
7
Mo VAN DUN, RTC Limburg
Nikita MANTEL, SC Berlin
Tom DROSTE, Dattelner JC
Armand POKK, Ungarische JV
Bastian SAUERWALD, TSC Münster-Gievenbeck
Keanu OCHS, UJKC Potsdam
Konstantin FILATOV, TuS Traunreut
Marko BABIC, Judo-Verband Berlin
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt U16m -66 (1/3)Kämpfer: 35
1. Jan BECKER, JC Geisenheim
33. Mate BALOGH, Ungarische JV 00s1 - 01
17. Jan BÄUMER, JC Hennef
9. Kilian KAPPELMAIER, FC Schweitenkirchen
25. Adam KOPECKY, Stredocesky kraj
5. Benedikt GÄDICKE, Sportschule Frankfurt Oder
21. David DUDY, Judo Praha
13. Benjamin KAISER, JC Leipzig
29. Daniel LAMPE, SKV Müritz
3. Adam VOSAHLO, Judo Olomouc
35. Daniel SCHWEIZER, TH Eilbeck 10 - 00
19. Nicolas HARTMANN, TV Kaufbeuren
11. Andre NDOMBAXI, SV Nienhagen
27. Maris GÖRNER, JC Rüsselsheim
7. Jonas MÜLLER, JV Ippon Rodewisch
23. Leander BETZ, Arge Baden-Württemberg
15. Jesper WELLNITZ, Judo Team Hannover
31. David GASSAEV, Jahn Nürnberg
A
B
33
BALOGH
BÄUMER 11 - 00s3
34
KAPPELMAIER
KOPECKY 00 - 11
35
GÄDICKE
DUDY 10 - 00
36
KAISER
LAMPE 10 - 00
37
VOSAHLO
HARTMANN 13 - 00s1
38
NDOMBAXI
GÖRNER 03 - 10s2
39
MÜLLER
BETZ 00 - 10
40
WELLNITZ
GASSAEV 10 - 01
49
BALOGH
KOPECKY
00 - 10
50
GÄDICKE
KAISER
00s2 - 01
51
VOSAHLO
GÖRNER
02s1 - 01s2
52
BETZ
WELLNITZ
00 - 11
57
KOPECKY
KAISER
02s1 - 00s1
58
VOSAHLO
WELLNITZ
11 - 01
73
KOPECKY
VOSAHLO
10 - 0010 - 00
KOPECKY
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt U16m -66 (2/3)Kämpfer: 35
2. Felix PREISSINGER, Budokan Lübeck
34. Kevin MILLER, TuS Traunreut 03s1 - 00s1
18. Jean-Pierré LÖWE, PSV Herford
10. Adam MATOUSEK, Judo Praha
26. Nico BÖRNER, JC Rüsselsheim
6. Asadullah MADAROW, Arge Baden-Württemberg
22. David STRANZ, Kodokan Erfurt
14. Erwin ADAM, JV Ippon Rodewisch
30. Ole GEHLSDORF, Burgstädter TSV
4. Slama ONDREI, Judo Olomouc
20. Max MORLOCK, Vfl Riesa
12. Anton SYVOKHIN, 1. Schweriner JC
28. Jakob HEINZE, DJK Ensdorf
8. Marek PALACKI, Judoclub Pilsen
24. David MICKEL, JC Wiesbaden
16. Jörn NEMITZ, PSV Olympia Berlin
32. Paul STEINBRINK, Eintracht Hildesheim
C
D
41
PREISSINGER
LÖWE 10 - 00
42
MATOUSEK
BÖRNER 00 - 10
43
MADAROW
STRANZ 11 - 00
44
ADAM
GEHLSDORF 10 - 00
45
ONDREI
MORLOCK 12 - 00
46
SYVOKHIN
HEINZE 00 - 10
47
PALACKI
MICKEL 00s2 - 11
48
NEMITZ
STEINBRINK 00 - 11
53
PREISSINGER
BÖRNER
12 - 00s1
54
MADAROW
ADAM
11s1 - 01s1
55
ONDREI
HEINZE
01 - 00
56
MICKEL
STEINBRINK
01 - 11
59
PREISSINGER
MADAROW
00 - 01s1
60
ONDREI
STEINBRINK
10 - 01
74
MADAROW
ONDREI
11s1 - 0011s1 - 00
MADAROW
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt U16m -66 (3/3)Kämpfer: 35
61KAPPELMAIER
62
SCHWEIZER
HARTMANN 13 - 00
63STRANZ
64MORLOCK
65
KAPPELMAIER
BALOGH 00s1 - 10s1
66
SCHWEIZER
GÖRNER 11 - 00
67
STRANZ
ADAM 01 - 11
68
MORLOCK
HEINZE 11 - 01
6957
BALOGH
KAISER 00s3 - 10s1
7058
SCHWEIZER
WELLNITZ 13 - 00s1
7159
ADAM
PREISSINGER 01s2 - 00
7260
MORLOCK
STEINBRINK 00 - 10
75
KAISER
SCHWEIZER00s2 - 00s1
76
ADAM
STEINBRINK00 - 10
77
74
SCHWEIZER
ONDREI
10 - 00
78
73
STEINBRINK
VOSAHLO
00 - 10
SCHWEIZER
VOSAHLO
79
KOPECKY
MADAROW01 - 00
KOPECKY
Ergebnisse
Platz Name
1
2
3
3
5
5
7
7
Adam KOPECKY, Stredocesky kraj
Asadullah MADAROW, Arge Baden-Württemberg
Daniel SCHWEIZER, TH Eilbeck
Adam VOSAHLO, Judo Olomouc
Slama ONDREI, Judo Olomouc
Paul STEINBRINK, Eintracht Hildesheim
Benjamin KAISER, JC Leipzig
Erwin ADAM, JV Ippon Rodewisch
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt U16m -73Kämpfer: 30
1. Piet-Ole STURM, 1. Schweriner JC
17. Paul BIERWIRTH, JSC Stotternheim 10 - 00
9. Roman MOLTSCHANOV, TV Kaufbeuren
25. Tagir SOLTANAKKHEDA, Judo-Verband Berlin00 - 00s1
5. Lars GEIGER, SfV Europa Braunschweig
21. Tim MÖLLER, UJKC Potsdam 00 - 11
13. Abdulla SIRVANOV, Judo Praha
29. Philipp KOCH, JV Ippon Rodewisch 00 - 11
3. Erik ANTAL, Ungarische JV
19. Tim POHL, SV Mühlhausen 11 - 00s1
11. Jakob LEVERS, JKG Diekholzen
27. Theodor DINERMAN, Arge Baden-Württemberg00 - 10
7. Dennis RIETZ, Sportschule Frankfurt Oder
23. Valentin KOSEROG, Post SV Bamberg 10 - 01s1
15. Filip IVANKA, JC Liberec
2. Daniel FRICK, Judo-Team Ansbach
18. Karl Friedrich MÄDER, Judo Verband Sachsen01 - 11
10. Ronan MAIER, Judo in Holle
26. Moritz HUPFELD, KSV Grimmen 10 - 00
6. Ian HERK VAN, Mahorokan
22. Martin IVANKA, JC Liberec 00s1 - 01
14. Luckas SCHREIBER, JC Samura Oranienburg
30. Amir BEKBUZAROV, PSV Erfurt 00 - 10s1
4. Niklas SEIDENSTICKER, KiK Berlin
20. Martin DLOUHY, SKKP Brno 10 - 00
12. Jonas MERKS, 1. JC Mönchengladbach
28. Robin BALLWEG, JC Obernburg 01 - 13
8. Michal PFAF, Judo Praha
24. Gergely MENESI, Ungarische JV 01 - 00s1
16. Elias KROLL, Erfurter Judo-Club
A
B
C
D
17
STURM
MOLTSCHANOV 00 - 01
18
MÖLLER
KOCH 11 - 00s1
19
ANTAL
DINERMAN 01 - 10
20
RIETZ
IVANKA 00 - 02s2
21
MÄDER
MAIER 03s1 - 00s1
22
IVANKA
BEKBUZAROV 02 - 00
23
SEIDENSTICKER
BALLWEG 01 - 10
24
PFAF
KROLL 00 - 01
25
MOLTSCHANOV
MÖLLER
00 - 11
26
DINERMAN
IVANKA
00 - 10
27
MÄDER
IVANKA
00 - 01s2
28
BALLWEG
KROLL
00 - 15
29
GEIGER
KOCH 01 - 11s1
30RIETZ
31
HERK VAN
BEKBUZAROV 00s1 - 01
32PFAF
33
KOCH
MOLTSCHANOV 00 - 01s2
34
RIETZ
DINERMAN 00 - 10
35
BEKBUZAROV
MÄDER 00 - 10
36
PFAF
BALLWEG 11 - 00
37
MÖLLER
IVANKA
00 - 11
38
IVANKA
KROLL
02 - 00
39
MOLTSCHANOV
DINERMAN00 - 01
40
MÄDER
PFAF01 - 11s1
41
38
DINERMAN
KROLL
00 - 10
42
37
PFAF
MÖLLER
00 - 01
43
IVANKA
IVANKA
00 - 12
00 - 10
KROLL
00 - 01
MÖLLER
00 - 12
IVANKA
Ergebnisse
Platz Name
1
2
3
3
5
5
7
7
Martin IVANKA, JC Liberec
Filip IVANKA, JC Liberec
Elias KROLL, Erfurter Judo-Club
Tim MÖLLER, UJKC Potsdam
Theodor DINERMAN, Arge Baden-Württemberg
Michal PFAF, Judo Praha
Roman MOLTSCHANOV, TV Kaufbeuren
Karl Friedrich MÄDER, Judo Verband Sachsen
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt U16m +73Kämpfer: 22
1. Leon BRAESEL, Sportschule Frankfurt Oder
17. Jules BLOM, RTC Limburg 00 - 10
9. George UDSILAURI, Arge Baden-Württemberg
5. Vincent CORDES, SC Berlin
21. Kaan ARMAN, HT 16 Hamburg 11 - 00
13. Arne STEPHAN, JC Leipzig
3. Michael WEBER, TSV Abensberg
19. Hannes TRIER, JC Kogatan 10 - 00
11. Maik MICHAELIS, AC Berlin
7. Devlin ENGEL, Mahorokan
15. Eric HEINZE, PSV Köthen
31. Niklas LOBGARD, TH Eilbeck 00 - 10
2. Daniel UDSILAURI, Arge Baden-Württemberg
18. Alexandre FRANC, JC Kim-Chi Wiesbaden11 - 00
10. Jakob LORENZ, PSV Olympia Berlin
6. Tim KRÜGER, Sport Dojo Berlin
14. Paavo PLÖHNERT, Judo Verband Sachsen
4. Lorenz MOOR, Judo-Verband Berlin
20. Jonas BODE, JKG Diekholzen 01s1 - 10
12. Quentin HAAG, Arge Baden-Württemberg
8. Sem STEENBERGEN, Mahorokan
16. Sven BECKER, Erfurter Judo-Club
A
B
C
D
17
BLOM
UDSILAURI 00s3 - 10s2
18
CORDES
STEPHAN 00s1 - 00s2
19
WEBER
MICHAELIS 12 - 00s1
20
ENGEL
LOBGARD 00 - 00s2
21
UDSILAURI
LORENZ 11 - 00
22
KRÜGER
PLÖHNERT 10 - 00
23
BODE
HAAG 11 - 00
24
STEENBERGEN
BECKER 10 - 00
25
UDSILAURI
CORDES
11 - 00s1
26
WEBER
ENGEL
11 - 00
27
UDSILAURI
KRÜGER
01 - 00
28
BODE
STEENBERGEN
12s1 - 00
29BLOM
30
TRIER
MICHAELIS 03 - 00
31
FRANC
LORENZ 00 - 10s1
32
MOOR
HAAG 11 - 00s1
33
BLOM
CORDES 10 - 00s3
34
TRIER
ENGEL 11 - 00
35
LORENZ
KRÜGER 00 - 10
36
MOOR
STEENBERGEN 11 - 00
37
UDSILAURI
WEBER
00 - 10
38
UDSILAURI
BODE
10 - 00s1
39
BLOM
TRIER00 - 11
40
KRÜGER
MOOR00s1 - 11
41
38
TRIER
BODE
10s1 - 00
42
37
MOOR
UDSILAURI
00s2 - 10
43
WEBER
UDSILAURI
11 - 00
10s1 - 00
TRIER
00s2 - 10
UDSILAURI
11 - 00
WEBER
Ergebnisse
Platz Name
1
2
3
3
5
5
7
7
Michael WEBER, TSV Abensberg
Daniel UDSILAURI, Arge Baden-Württemberg
Hannes TRIER, JC Kogatan
George UDSILAURI, Arge Baden-Württemberg
Jonas BODE, JKG Diekholzen
Lorenz MOOR, Judo-Verband Berlin
Jules BLOM, RTC Limburg
Tim KRÜGER, Sport Dojo Berlin
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt u16w -36Kämpfer: 11
1
1. Katharina BOES, Kentai Bochum
9. Magdalena KIEFERSAUER, SV Wackersberg-Arzbach11 - 00
2
5. Julia ALBRECHT, Judo Jablonec
3
3. Nele WAGNER, Judo-Verband Berlin
11. Marie HEEB, JC Hennef 00 - 01
4
7. Lotte AVERKORN, USC Magdeburg
5
2. Atonia UMGUREANU, ETSV Fortuna Glückstadt
10. Kira HUYZENDFELD, 1. JC Mönchengladbach00s1 - 10
6
6. Martha KAISER, Arge Baden-Württemberg
7
4. Luise AVERKORN, USC Magdeburg
8
8. Sara ZITOVA, Judo Praha
A
B
C
D
9
BOES
ALBRECHT
11 - 00
10
HEEB
AVERKORN
00s1 - 00s2
11
HUYZENDFELD
KAISER
00 - 10
12
AVERKORN
ZITOVA
10 - 00s3
13
KIEFERSAUER
ALBRECHT01s1 - 01
14
WAGNER
AVERKORN02 - 00
15HUYZENDFELD
16ZITOVA
17
BOES
HEEB
10s1 - 00s3
18
KAISER
AVERKORN
10 - 00
19
ALBRECHT
WAGNER
00 - 11
20
HUYZENDFELD
ZITOVA
21
18
WAGNER
AVERKORN10 - 00
22
17
HUYZENDFELD
HEEB00s2 - 00
23
BOES
KAISER
00 - 11
WAGNER
HEEB
KAISER
Ergebnisse
Platz Name
1
2
3
3
5
5
7
7
Martha KAISER, Arge Baden-Württemberg
Katharina BOES, Kentai Bochum
Nele WAGNER, Judo-Verband Berlin
Marie HEEB, JC Hennef
Luise AVERKORN, USC Magdeburg
Kira HUYZENDFELD, 1. JC Mönchengladbach
Julia ALBRECHT, Judo Jablonec
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt u16w -40Kämpfer: 22
1. Olivia SIEGEMUND, Arge Baden-Württemberg
17. Hannah BRÖDER, 1. Schweriner JC 00 - 10
9. Neele FABICH, JV Rheinland
5. Halwiga RIDDERSKAMP, Judo-Verband Berlin
21. Anastasia BOROWSKI, SSF Bonn 00 - 00s1
13. Julia SCHREG, SV Neuhaus-Rothenbruck
3. Allyah-Sophie DÜSSEL, PSV Olympia Berlin
19. Janine KRATZIN, SC DHfK Leipzig 11s1 - 00s1
11. Xenia SCHMIDT, JC Geisenheim
7. Adela FISEROVA, SK Pro Sport Teplice
15. Amelie LENHARD, TSV Großhadern
2. Amelie KAISER, TV Wehen
18. Hannah RÜCKER, JC Samura Oranienburg01s1 - 00s1
10. Carolin JUNGER, JC Jena
6. Lara Matilda JETTER, Arge Baden-Württemberg
22. Pia HEGEL, JC Halle 12 - 00s2
14. Darja DOROWSKICH, Jahn Nürnberg
4. Anna KRIZA, Ungarische JV
20. Britt VEURINK, RTC Limburg 11 - 00s1
12. Andrea PRAUSOVA, Oddil Judo
8. Lena DJERIOU, TSG Nordwest Frankfurt
16. Marie-Christin HAHN, PSV Olympia Berlin
A
B
C
D
17
BRÖDER
FABICH 00s1 - 00
18
RIDDERSKAMP
SCHREG 10 - 00
19
DÜSSEL
SCHMIDT 02s1 - 00
20
FISEROVA
LENHARD 00s1 - 10
21
KAISER
JUNGER 10 - 00
22
JETTER
DOROWSKICH 00 - 02
23
KRIZA
PRAUSOVA 10 - 00
24
DJERIOU
HAHN 01s2 - 00s1
25
FABICH
RIDDERSKAMP
00 - 01s2
26
DÜSSEL
LENHARD
00 - 00s1
27
KAISER
DOROWSKICH
00 - 03
28
KRIZA
DJERIOU
11s1 - 00s1
29
BOROWSKI
SCHREG 01s2 - 03
30
KRATZIN
SCHMIDT 00 - 10s1
31JETTER
32
VEURINK
PRAUSOVA 10 - 00
33
SCHREG
FABICH 10 - 00
34
SCHMIDT
LENHARD 00s1 - 01s2
35
JETTER
KAISER 10 - 00
36
VEURINK
DJERIOU 10 - 00
37
RIDDERSKAMP
DÜSSEL
00s3 - 10s1
38
DOROWSKICH
KRIZA
01s1 - 00s1
39
SCHREG
LENHARD10 - 00
40
JETTER
VEURINK02s1 - 00s1
41
38
SCHREG
KRIZA
00 - 11
42
37
JETTER
RIDDERSKAMP
00s2 - 10s2
43
DÜSSEL
DOROWSKICH
00 - 02
00 - 11
KRIZA
00s2 - 10s2
RIDDERSKAMP
00 - 02
DOROWSKICH
Ergebnisse
Platz Name
1
2
3
3
5
5
7
7
Darja DOROWSKICH, Jahn Nürnberg
Allyah-Sophie DÜSSEL, PSV Olympia Berlin
Anna KRIZA, Ungarische JV
Halwiga RIDDERSKAMP, Judo-Verband Berlin
Julia SCHREG, SV Neuhaus-Rothenbruck
Lara Matilda JETTER, Arge Baden-Württemberg
Amelie LENHARD, TSV Großhadern
Britt VEURINK, RTC Limburg
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt u16w -44Kämpfer: 25
1. Kim HUYZENDFELD, 1. JC Mönchengladbach
17. Lisa Marie PUFAHL, Mattenteufel Erfurt 11 - 00
9. Lea-Marie GOY, Sportschule Frankfurt Oder
25. Liana YEDGARIAN, JC Wiesbaden 10 - 00
5. Sophie SEEMANN, DJK Adler 07 Bottrop
21. Fanni VASKA, Ungarische JV 00 - 12
13. Theresa GEHRING, Post SV Bamberg
3. Sophie VRCHOTICKY, JC 66 Bottrop
19. Greta HOJCZYK, Arge Baden-Württemberg00 - 10s1
11. Nele NOACK, UJKC Potsdam / Budokan BB
7. Jule ZIEGLER, TSV Großhadern
23. Fiona FISCHER, Judo Team Hannover 01 - 00s1
15. Lena ZIEMER, JC Bushido Wüstems
2. Franziska KOSSMANN, SV Wackersberg-Arzbach
18. Shenna NITSCHKE, VfL Riesa 00 - 11
10. Ann Carolin SUDEICK, JC 66 Bottrop
6. Evelyn BUSCH, VfL Grasdorf
22. Emma HAMMER, TSV Empor Dahme 01 - 00s2
14. Nehle WAKUP, PSV Essen
4. Leonie RIECKEN, Hamburger Judo-Verband
20. Nina THIERE, UJKC Potsdam 01s1 - 00s2
12. Anja SCHNEIDER, SKG Stockstadt
8. Anja VISHNEWSKAYA, 1. JC Mönchengladbach
24. Larissa GREIS, Arge Baden-Württemberg00 - 01s1
16. Natascha LAUBER, TSV Neutraubling
A
B
C
D
17
HUYZENDFELD
GOY 00s3 - 10
18
VASKA
GEHRING 10 - 00
19
HOJCZYK
NOACK 00s3 - 10
20
ZIEGLER
ZIEMER 10 - 00
21
NITSCHKE
SUDEICK 10s1 - 00
22
BUSCH
WAKUP 00 - 10s2
23
RIECKEN
SCHNEIDER 00 - 10
24
GREIS
LAUBER 10 - 00
25
GOY
VASKA
00 - 11
26
NOACK
ZIEGLER
01s2 - 00
27
NITSCHKE
WAKUP
11 - 00s3
28
SCHNEIDER
GREIS
00s2 - 10
29
SEEMANN
GEHRING 02 - 10s1
30HOJCZYK
31
KOSSMANN
SUDEICK 10 - 00
32
VISHNEWSKAYA
LAUBER 10 - 00
33
GEHRING
GOY 00s1 - 11
34
HOJCZYK
ZIEGLER 01s2 - 00s1
35
KOSSMANN
WAKUP
36
VISHNEWSKAYA
SCHNEIDER 10 - 00s2
37
VASKA
NOACK
01s2 - 00
38
NITSCHKE
GREIS
00s1 - 13
39
GOY
HOJCZYK00 - 11s1
40
KOSSMANN
VISHNEWSKAYA00s1 - 13
41
38
HOJCZYK
NITSCHKE
12 - 00s1
42
37
VISHNEWSKAYA
NOACK
00 - 00s2
43
VASKA
GREIS
10s1 - 00
12 - 00s1
HOJCZYK
00 - 00s2
VISHNEWSKAYA
10s1 - 00
VASKA
Ergebnisse
Platz Name
1
2
3
3
5
5
7
7
Fanni VASKA, Ungarische JV
Larissa GREIS, Arge Baden-Württemberg
Greta HOJCZYK, Arge Baden-Württemberg
Anja VISHNEWSKAYA, 1. JC Mönchengladbach
Shenna NITSCHKE, VfL Riesa
Nele NOACK, UJKC Potsdam / Budokan BB
Lea-Marie GOY, Sportschule Frankfurt Oder
Franziska KOSSMANN, SV Wackersberg-Arzbach
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt u16w -48 (1/3)Kämpfer: 40
1. Marie JOCHUM, JC Jena
33. Anna STRANSKY, Judo-Verband Berlin00 - 01
17. Renske LEPPERS, RTC Limburg
9. Lea KURSCHEIT, TSV Altenfurt
25. Nele BRANDNER, TSV Empor Dahme
5. Cara SACHSE, Sport-Union Annen e.v.
37. Leah BAHLE, Asia Sport Neubrandenburg11 - 00
21. Sina MÜLLER, Kaizen Berlin
13. Noemie TORTELL, Homburger Turngemeinde
29. Nicole STAKHOV, JC RBS Leipzig
3. Jenna THIELE, UJKC Potsdam
35. Sofiya SAKRATSKA, Haifa 00 - 10
19. Michelle SCHÖNBERG, Arge Baden-Württemberg
11. Lida BEDRNIKOVA, Judo Jablonec
27. Lisbeth HAUSTEIN, Bramfelder SV
7. Maja WAKUP, PSV Essen
39. Roni MENCZEL, JC Haifa 10 - 00
23. Charlotte VON LEUPOLDT, SC Bushido Berlin
15. Lisa Marie BASSAUER, Jahn Nürnberg
31. Sarah BIRKIGT, JC Kim-Chi Wiesbaden
A
B
33
STRANSKY
LEPPERS 00s3 - 10s1
34
KURSCHEIT
BRANDNER 00s1 - 10s1
35
SACHSE
MÜLLER 01 - 00s2
36
TORTELL
STAKHOV 00s1 - 00
37
SAKRATSKA
SCHÖNBERG 11 - 00s1
38
BEDRNIKOVA
HAUSTEIN 00s2 - 03
39
WAKUP
VON LEUPOLDT 00 - 11
40
BASSAUER
BIRKIGT 00 - 10
49
LEPPERS
BRANDNER
11s1 - 00s3
50
SACHSE
STAKHOV
00s1 - 01s2
51
SAKRATSKA
HAUSTEIN
10 - 00
52
VON LEUPOLDT
BIRKIGT
11 - 00s1
57
LEPPERS
STAKHOV
00s2 - 10
58
SAKRATSKA
VON LEUPOLDT
03 - 01s1
73
STAKHOV
SAKRATSKA
00 - 1000 - 10
SAKRATSKA
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt u16w -48 (2/3)Kämpfer: 40
2. Marlen ATES, UJKC Potsdam
34. Amelie GILLER, SV Schwarza 00 - 01s1
18. Lilly GRIPPA, Judo-Verband Berlin
10. Lilly RUMP, TuRa Harksheide
26. Rebecca KIRDORF, JC Geisenheim
6. Christina REGEL, SC Berlin
38. Leticia JUNG, Sport-Union Annen e.v.00 - 11
22. Sarah MEHLAU, Arge Baden-Württemberg
14. Ivy JONGSTRA, RTC Limburg
30. Sarka KOUDELKOVA, Judo Praha
4. Carolin GOTTOWIK, VdS Nievenheim
36. Leonie BAHLE, Asia Sport Neubrandenburg00s2 - 01s1
20. Frida KRIENING, PSV Olympia Berlin
12. Lucie ZÁRYBNICKA, TSC Turnov
28. Paula LERCH, TSV Großhadern
8. Rebeka KOSZEGI, Ungarische JV
40. Sinja GALAUCH, JC Kim-Chi Wiesbaden10s1 - 01
24. Sofiya SAKHATSKA, JC Haifa
16. Antonia ULBRICH, VfL Riesa
32. Elisabetta SCHNEIDER, Kaizen Berlin
C
D
41
GILLER
GRIPPA 00s1 - 01
42
RUMP
KIRDORF 11 - 00
43
JUNG
MEHLAU 00 - 11
44
JONGSTRA
KOUDELKOVA 00 - 10
45
BAHLE
KRIENING 12 - 00
46
ZÁRYBNICKA
LERCH 02 - 10
47
KOSZEGI
SAKHATSKA
48
ULBRICH
SCHNEIDER 00 - 13
53
GRIPPA
RUMP
01 - 00s2
54
MEHLAU
KOUDELKOVA
02 - 00s2
55
BAHLE
LERCH
10 - 00
56
KOSZEGI
SCHNEIDER
11 - 00s1
59
GRIPPA
MEHLAU
10s2 - 00
60
BAHLE
KOSZEGI
00 - 10
74
GRIPPA
KOSZEGI
01 - 1001 - 10
KOSZEGI
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt u16w -48 (3/3)Kämpfer: 40
61TORTELL
62
THIELE
SCHÖNBERG 10 - 00s1
63GILLER
64
GALAUCH
SAKHATSKA
65
TORTELL
SACHSE 00 - 02s2
66
THIELE
HAUSTEIN 10 - 00
67
GILLER
RUMP 01s2 - 01s1
68
GALAUCH
SCHNEIDER 13 - 00s1
6957
SACHSE
LEPPERS 10 - 00
7058
THIELE
VON LEUPOLDT 00 - 10
7159
RUMP
MEHLAU 00s1 - 10
7260
GALAUCH
BAHLE 11s1 - 00
75
SACHSE
VON LEUPOLDT00 - 11
76
MEHLAU
GALAUCH11 - 00
77
74
VON LEUPOLDT
GRIPPA
01 - 00s1
78
73
MEHLAU
STAKHOV
10 - 00s3
VON LEUPOLDT
MEHLAU
79
SAKRATSKA
KOSZEGI00s2 - 01s1
KOSZEGI
Ergebnisse
Platz Name
1
2
3
3
5
5
7
7
Rebeka KOSZEGI, Ungarische JV
Sofiya SAKRATSKA, Haifa
Charlotte VON LEUPOLDT, SC Bushido Berlin
Sarah MEHLAU, Arge Baden-Württemberg
Lilly GRIPPA, Judo-Verband Berlin
Nicole STAKHOV, JC RBS Leipzig
Cara SACHSE, Sport-Union Annen e.v.
Sinja GALAUCH, JC Kim-Chi Wiesbaden
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt u16w -52 (1/3)Kämpfer: 51
1. Auscha SHADMANI, HT 16 Hamburg
33. Luisa ENGELKIND, KSC Asahi Spremberg00s3 - 12
17. Marketa PRUSENOVSKA, Tschechien
49. Louisa FUCHS, Kentai Bochum 01s2 - 00s1
9. Tanja GRÜNEWALD, TSV Altenfurt
41. Mia BUCHHOLZ, SV Nienhagen 02 - 01
25. Sara ARNOLD, JC Wiesbaden
5. Kyra MAES, JC Hercules
37. Michaela WILLIBALD, SV Wackersberg-Arzbach10 - 00
21. Elenor SCOTT-STEWART, Arge Baden-Württemberg
13. Johanna HOLLER, Judo Holzhausen
45. Evita PRAGER, Sportschule Frankfurt Oder00 - 02
29. Kim IHRLICH, JC Asahi Stolberg
3. Frederike BERNING, Judo Team Hannover
35. Philine BRODNIG, TSV Großhadern01s1 - 02
19. Pia POHL, UJKC Potsdam
51. Monika ZAHRADNIKOVA, Judoclub Pilsen11 - 00
11. Lieke DERKS, RTC Limburg
43. Rebeka KELLER, Ungarische JV 02s1 - 00s1
27. Kyra BRAND, JC Langenfeld
7. Bente FÜNFGELDER, SV Schwarza
39. Jessika FREYTAG, Judo-Team Ansbach10 - 00
23. Lisa HABIB, JC 66 Bottrop
15. Maike PILZ , Arge Baden-Württemberg
47. Leonie MARKUS, Judo-Verband Berlin00 - 10
31. Leonie JUNG, JC Kim-Chi Wiesbaden
A
B
33
ENGELKIND
PRUSENOVSKA 12 - 00s3
34
GRÜNEWALD
ARNOLD 10 - 00
35
MAES
SCOTT-STEWART01 - 10
36
PRAGER
IHRLICH 01 - 12
37
BRODNIG
POHL 00 - 10
38
DERKS
BRAND 10 - 01
39
FÜNFGELDER
HABIB 01 - 00s2
40
MARKUS
JUNG 11 - 00
49
ENGELKIND
GRÜNEWALD
00 - 00s1
50
SCOTT-STEWART
IHRLICH
00s1 - 12
51
POHL
DERKS
12 - 00
52
FÜNFGELDER
MARKUS
00 - 04
57
ENGELKIND
IHRLICH
00s3 - 10
58
POHL
MARKUS
10 - 00
73
IHRLICH
POHL
11s1 - 00s311s1 - 00s3
IHRLICH
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt u16w -52 (2/3)Kämpfer: 51
2. Tyra JAGUSCH, MTV Vorsfelde
34. Jaynah TIJSSENS, RTC Limburg 00 - 01s1
18. Dorina SIPROS, Ungarische JV
50. Lucia HINTZMANN, JC Kim-Chi Wiesbaden00s1 - 10
10. Sarah BOGUN, JC Halle
42. Katinka KUHLMANN, TV Altdorf 10 - 00
26. Lucie RICHTER, SG Friesen Naumburg
6. Viktoria MARHOLD, JC Györ
38. Chiara HEISEL, PSV Duisburg 00s2 - 00s1
22. Sarah ORTH, JC Samura Oranienburg
14. Pavlina MARESOVA, Judoclub Pilsen
46. Amina BORNHÄUSER, TSV Großhadern00 - 11
30. Anika BÖHM, Arge Baden-Württemberg
4. Franka SALM VAN DER, Mahorokan
36. Josephine HIELSCHER, Sportschule Frankfurt Oder11 - 00
20. Samira BOCK, TSV Großhadern
12. Emily GÖDECKE, Bramfelder SV
44. Victoria SIMON, JC Wiesbaden 00 - 10
28. Marie-Cecile WACHENDORF, VdS Nievenheim
8. Jennifer PIPER, Arge Baden-Württemberg
40. Julie ZÁRYBNICKA, TSC Turnov 00 - 11
24. Katrin ZAYTSEVA, JC 71 Düsseldorf
16. Tamy MÖSER, UJKC Potsdam
48. Sarah Celina HAUSWEILER, 1. Schweriner JC10 - 00s3
32. Hanna SEDLMAIR, TV Wehen
C
D
41
TIJSSENS
HINTZMANN 11 - 00
42
BOGUN
RICHTER 12 - 00
43
HEISEL
ORTH 00s2 - 00
44
BORNHÄUSER
BÖHM 11 - 00s3
45
SALM VAN DER
BOCK 01 - 11
46
SIMON
WACHENDORF 00 - 10
47
ZÁRYBNICKA
ZAYTSEVA 00 - 00s2
48
MÖSER
SEDLMAIR 10 - 00s3
53
TIJSSENS
BOGUN
01 - 02
54
ORTH
BORNHÄUSER
01 - 10
55
BOCK
WACHENDORF
11 - 00
56
ZÁRYBNICKA
MÖSER
11s1 - 00s2
59
BOGUN
BORNHÄUSER
00s3 - 10
60
BOCK
ZÁRYBNICKA
10 - 00s1
74
BORNHÄUSER
BOCK
00 - 11s200 - 11s2
BOCK
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt u16w -52 (3/3)Kämpfer: 51
61PRAGER
62
ZAHRADNIKOVA
BRODNIG 00 - 01
63
MARESOVA
BÖHM
64SALM VAN DER
65
PRAGER
SCOTT-STEWART10 - 00s1
66
BRODNIG
DERKS 00 - 10
67
MARESOVA
ORTH 01s1 - 01
68
SALM VAN DER
WACHENDORF 10 - 00
6957
PRAGER
ENGELKIND 00 - 10s1
7058
DERKS
MARKUS 00 - 10
7159
ORTH
BOGUN 00 - 03s1
7260
SALM VAN DER
ZÁRYBNICKA 02s1 - 01s1
75
ENGELKIND
MARKUS11 - 01
76
BOGUN
SALM VAN DER00 - 10
77
74
ENGELKIND
BORNHÄUSER
10 - 01
78
73
SALM VAN DER
POHL
02s2 - 01
ENGELKIND
SALM VAN DER
79
IHRLICH
BOCK00 - 11
BOCK
Ergebnisse
Platz Name
1
2
3
3
5
5
7
7
Samira BOCK, TSV Großhadern
Kim IHRLICH, JC Asahi Stolberg
Luisa ENGELKIND, KSC Asahi Spremberg
Franka SALM VAN DER, Mahorokan
Amina BORNHÄUSER, TSV Großhadern
Pia POHL, UJKC Potsdam
Leonie MARKUS, Judo-Verband Berlin
Sarah BOGUN, JC Halle
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt u16w -57 (1/3)Kämpfer: 44
1. Jacqueline KROISS, Arge Baden-Württemberg
33. Lilly RICHTER, Kaizen Berlin 00s2 - 12
17. Monique ZENTGRAF, SV Halle
9. Mayleen DITTMANN, MTV Vorsfelde
41. Nikola MASKOVA, Judoclub Pilsen 10 - 00
25. Lara ACKERMANN, Sportschule Frankfurt Oder
5. Jasmin LOCHEN , TSV Abensberg
37. Leonie RÜENAUVER, JC Wiesbaden00 - 10
21. Luca-Marie ZACHER, SC Berlin
13. Klara KORITENSKA, Judo Praha
29. Anna GOSSEN, Stella Bevergern
3. Lilli HEIL, Judo-Verband Pfalz
35. Svenja GRUBER, SV Neuhaus-Rothenbruck12 - 00
19. Anna SONNENBERG, UJKC Potsdam / Budokan BB
11. Amy CRUSE, JC RBS Leipzig
43. Emma HEIMANN, Kentai Bochum 01 - 11
27. Viktoria FOLGER, Judo-Verband Berlin
7. Elize ARENDS, RTC Limburg
39. Nina KLEINERT, JSC Stotternheim 12 - 00
23. Ria RICHTROVA, JC Litokan Litomerice
15. Antonia HOLZNER, SV Wackersberg-Arzbach
31. Natalie KUBACKA, PSV Olympia Berlin
A
B
33
RICHTER
ZENTGRAF 11 - 00s3
34
DITTMANN
ACKERMANN 10 - 00s2
35
RÜENAUVER
ZACHER 03 - 00s2
36
KORITENSKA
GOSSEN 00s2 - 11
37
HEIL
SONNENBERG 00s1 - 02
38
HEIMANN
FOLGER 00 - 13
39
ARENDS
RICHTROVA 01 - 14
40
HOLZNER
KUBACKA 00 - 14
49
RICHTER
DITTMANN
10 - 00
50
RÜENAUVER
GOSSEN
10s1 - 00s1
51
SONNENBERG
FOLGER
00s1 - 11
52
RICHTROVA
KUBACKA
10 - 00
57
RICHTER
RÜENAUVER
10 - 00s1
58
FOLGER
RICHTROVA
11 - 00
73
RICHTER
FOLGER
10 - 0010 - 00
RICHTER
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt u16w -57 (2/3)Kämpfer: 44
2. Emillie PÖRSCHMANN, JSV Zwickau
34. Lea Pauline SIMON, PSV Olympia Berlin10 - 00
18. Elea LENHARDT, TSV Altenfurt
10. Kristyna HADRAVOVA, Stredocesky kraj
42. Marie BILLER, Arge Baden-Württemberg02s3 - 10
26. Lisa HILLER, 1. JC Mönchengladbach
6. Cerina ADLER, Kaizen Berlin
38. Denise ZIEGLER, LV Schleswig Holstein00 - 10
22. Marlene GEHRING, Post SV Bamberg
14. Sarah KANTWERK, Sportschule Frankfurt Oder
30. Danae KEMPKENS, RTC Limburg
4. Tamara MAYER, Stella Bevergern
36. Lilly ENGERS, SV Halle 17 - 00s3
20. Denise MARSBERGEN VAN, Mahorokan
12. Leonie GÖRNER, JC Rüsselsheim
44. Anna SKALSKA, Judoclub Pilsen 12s2 - 00s2
28. Ronja HEYMEN, SV Mühlhausen
8. Stefanie WENZEL, Bramfelder SV
40. Nele GÄNG, SSF Bonn 00 - 11
24. Jasmin KAYSER, Judo-Verband Berlin
16. Eliska KUBICKOVA, Tschechien
32. Hanna FORSTNER, TSV Großhadern
C
D
41
PÖRSCHMANN
LENHARDT 00s2 - 11s2
42
BILLER
HILLER 00 - 01s2
43
ZIEGLER
GEHRING 00 - 10
44
KANTWERK
KEMPKENS 10 - 00s1
45
MAYER
MARSBERGEN VAN12 - 00
46
GÖRNER
HEYMEN 10 - 00
47
GÄNG
KAYSER 00s1 - 11
48
KUBICKOVA
FORSTNER 11s1 - 00
53
LENHARDT
HILLER
00s1 - 11
54
GEHRING
KANTWERK
00 - 10
55
MAYER
GÖRNER
10 - 00
56
KAYSER
KUBICKOVA
10 - 00
59
HILLER
KANTWERK
12 - 00
60
MAYER
KAYSER
00 - 01s1
74
HILLER
KAYSER
01s2 - 00s201s2 - 00s2
HILLER
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt u16w -57 (3/3)Kämpfer: 44
61
KROISS
ZENTGRAF 10 - 00
62HEIMANN
63BILLER
64GÄNG
65
KROISS
DITTMANN 02s1 - 00s1
66
HEIMANN
SONNENBERG 01 - 11
67
BILLER
LENHARDT 00 - 10
68
GÄNG
KUBICKOVA 00s1 - 12
6957
KROISS
RÜENAUVER 00 - 01s1
7058
SONNENBERG
RICHTROVA 01s1 - 02s2
7159
LENHARDT
KANTWERK 00 - 03
7260
KUBICKOVA
MAYER 00 - 10
75
RÜENAUVER
RICHTROVA11 - 00
76
KANTWERK
MAYER00 - 10
77
74
RÜENAUVER
KAYSER
00 - 10
78
73
MAYER
FOLGER
00s3 - 10
KAYSER
FOLGER
79
RICHTER
HILLER11 - 00
RICHTER
Ergebnisse
Platz Name
1
2
3
3
5
5
7
7
Lilly RICHTER, Kaizen Berlin
Lisa HILLER, 1. JC Mönchengladbach
Jasmin KAYSER, Judo-Verband Berlin
Viktoria FOLGER, Judo-Verband Berlin
Leonie RÜENAUVER, JC Wiesbaden
Tamara MAYER, Stella Bevergern
Ria RICHTROVA, JC Litokan Litomerice
Sarah KANTWERK, Sportschule Frankfurt Oder
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt u16w -63Kämpfer: 30
1. Marie ULLRICH, HT 16 Hamburg
17. Teressa LEHMANN, Asia Sport Neubrandenburg00 - 11
9. Emelie FRIEDRICI, PSV Olympia Berlin
25. Neele VOCKE, Blau-Weiss Hollage 01 - 00
5. Christine SPITTLER, Arge Baden-Württemberg
21. Una RADOWSKY, UJKC Potsdam 01 - 00s1
13. Caithlyn SLANGEN, RTC Limburg
29. Carolin DICK, PTSV Hof 11 - 00
3. Elene BABAK, JC Haifa
19. Theresa LUTTER, TB Weiden 10 - 00
11. Lisa BANDIT, Judo-Verband Berlin
27. Anna SAMUSCH, VdS Nievenheim 12 - 00s1
7. Jasmin HEINZ, Arge Baden-Württemberg
23. Eszter Maria DE BOOR, SV Halle 01s1 - 00s1
15. Vanessa ADAM, Judo-Verband Pfalz
2. Theresa FIEDEL, Mattenteufel Erfurt
18. Lilly NOTHNAGEL, PSV Olympia Berlin 10 - 00
10. Jennifer SKROBLIN, TSV Altenfurt
26. Soraya GÜNTHER, SSF Bonn 00s1 - 12
6. Anna-Maria SPITTLER, Arge Baden-Württemberg
22. Tamina ENGEL, JC Bushido Wüstems 00 - 11
14. Chantal RÖHL, JC 94 Altentreptow
30. Rebeka SOCZO, Ungarische JV 00 - 10
4. Lea-Marie HÖFT, Sportschule Frankfurt Oder
20. Lara ZIEHM, Asia Sport Neubrandenburg00 - 00s1
12. Lilli WOJTA, LV Schleswig Holstein
28. Selin BOZKURT, Arge Baden-Württemberg01 - 00s1
8. Anna Monta OLEK, Judo Team Hannover
24. Sierra HATAMI, Kaizen Berlin 10 - 00s1
16. Corinna BAYER, Judo-Verband Pfalz
A
B
C
D
17
LEHMANN
FRIEDRICI 00 - 11
18
SPITTLER
SLANGEN 00 - 11
19
BABAK
BANDIT 00s2 - 00
20
HEINZ
ADAM 10 - 00
21
FIEDEL
GÜNTHER 10 - 00
22
ENGEL
SOCZO 00 - 11
23
HÖFT
WOJTA 00 - 10
24
OLEK
BAYER 10 - 00
25
FRIEDRICI
SLANGEN
10 - 00s2
26
BANDIT
HEINZ
00s2 - 11
27
FIEDEL
SOCZO
00 - 12
28
WOJTA
OLEK
00 - 11
29
VOCKE
LEHMANN 11 - 00
30
DE BOOR
ADAM 12 - 00
31
RÖHL
ENGEL 10 - 00s1
32
HATAMI
BAYER 10 - 00s2
33
VOCKE
SLANGEN 10 - 00
34
DE BOOR
BANDIT 11 - 00
35
RÖHL
FIEDEL 00 - 11
36
HATAMI
WOJTA 01s2 - 00s1
37
FRIEDRICI
HEINZ
00 - 13
38
SOCZO
OLEK
00s1 - 01s1
39
VOCKE
DE BOOR00s2 - 10
40
FIEDEL
HATAMI10 - 00
41
38
DE BOOR
SOCZO
01s1 - 00
42
37
FIEDEL
FRIEDRICI
10s1 - 00s1
43
HEINZ
OLEK
02 - 00
01s1 - 00
DE BOOR
10s1 - 00s1
FIEDEL
02 - 00
HEINZ
Ergebnisse
Platz Name
1
2
3
3
5
5
7
7
Jasmin HEINZ, Arge Baden-Württemberg
Anna Monta OLEK, Judo Team Hannover
Eszter Maria DE BOOR, SV Halle
Theresa FIEDEL, Mattenteufel Erfurt
Rebeka SOCZO, Ungarische JV
Emelie FRIEDRICI, PSV Olympia Berlin
Neele VOCKE, Blau-Weiss Hollage
Sierra HATAMI, Kaizen Berlin
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt u16w -70Kämpfer: 10
1
1. Hanna-Lena SIESE, Mattenteufel Erfurt
9. Victoria MAMBERGER, Kentai Bochum00s2 - 02
2
5. Nele BRACHMANN, UJKC Potsdam
3
3. Jasmin ENGLER, Sportschule Frankfurt Oder
4
7. Jasmin IQBAL, JC Bushido Vellmar
5
2. Sabrina SOHST, VfK Bau Rostock
10. Josephine RICHTER, Sportschule Frankfurt Oder00 - 10
6
6. Lena GRZESIEK, ASG Elsdorf
7
4. Sabrina BORRELLI, JC Kim-Chi Wiesbaden
8
8. Leonie WITZMANN, JC 71 Düsseldorf
A
B
C
D
9
MAMBERGER
BRACHMANN00 - 11
10
ENGLER
IQBAL00 - 10
11
RICHTER
GRZESIEK01 - 00
12
BORRELLI
WITZMANN11 - 00
13
1
2
SIESE
14
3
4
15
5
6
SOHST
16
7
8
17
10
SIESE
ENGLER00s1 - 10
18
9
MAMBERGER
19
12
SOHST
WITZMANN10 - 00
20
11
GRZESIEK
21
BRACHMANN
IQBAL
11 - 00
22
RICHTER
BORRELLI
01s1 - 00
23
ENGLER
MAMBERGER
10 - 01s3
24
SOHST
GRZESIEK
03s2 - 00
25
22
ENGLER
BORRELLI00 - 10
26
21
SOHST
IQBAL10 - 00
27
BRACHMANN
RICHTER
00 - 10
BORRELLI
SOHST
RICHTER
Ergebnisse
Platz Name
1
2
3
3
5
5
7
7
Josephine RICHTER, Sportschule Frankfurt Oder
Nele BRACHMANN, UJKC Potsdam
Sabrina BORRELLI, JC Kim-Chi Wiesbaden
Sabrina SOHST, VfK Bau Rostock
Jasmin ENGLER, Sportschule Frankfurt Oder
Jasmin IQBAL, JC Bushido Vellmar
Victoria MAMBERGER, Kentai Bochum
Lena GRZESIEK, ASG Elsdorf
MESSE-CUP 06.5.17 Erfurt u16w +70Kämpfer: 14
1
1. Jule HEMPEL, Asia Sport Neubrandenburg
9. Rachel BOATENG, HT 16 Hamburg 10 - 00
2
5. Jazmin TAKACS, JC Györ
13. Iris RAABER, TV Erlangen 10 - 00
3
3. Carmen DIJKSTRA, JV THAG
11. Katharina WIST, PSV Olympia Berlin10 - 00
4
7. Sara GENTNER, Arge Baden-Württemberg
5
2. Esra YAZICI, Arge Baden-Württemberg
10. Beatrix MENESI, Ungarische JV 11s2 - 01s3
6
6. Nadine KORBEL, JC 71 Düsseldorf
14. Monique REINICKE, SC Berlin 00s1 - 01s1
7
4. Kim Chantal TEPELMANN, 1. Schweriner JC
12. Carmen Anna BERENDINA LIPSCH, Niederlande00s2 - 03
8
8. Lilo BARICH, HSG Mittweida
A
B
C
D
9
HEMPEL
TAKACS10 - 00s1
10
DIJKSTRA
GENTNER11 - 00
11
YAZICI
REINICKE01s1 - 00s2
12
BERENDINA LIPSCH
BARICH10 - 00
13
1
2
BOATENG
RAABER12 - 00s2
14
3
4
WIST
15
5
6
KORBEL
16
7
8
TEPELMANN
17
10
BOATENG
GENTNER11 - 00
18
9
WIST
TAKACS00s3 - 11s1
19
12
KORBEL
BARICH10 - 00
20
11
TEPELMANN
REINICKE02s2 - 00s2
21
HEMPEL
DIJKSTRA
01s3 - 11
22
YAZICI
BERENDINA LIPSCH
00s3 - 12
23
BOATENG
TAKACS
11 - 00
24
KORBEL
TEPELMANN
01 - 10
25
22
BOATENG
YAZICI00 - 10
26
21
TEPELMANN
HEMPEL00s3 - 12s1
27
DIJKSTRA
BERENDINA LIPSCH
11 - 00
YAZICI
HEMPEL
DIJKSTRA
Ergebnisse
Platz Name
1
2
3
3
5
5
7
7
Carmen DIJKSTRA, JV THAG
Carmen Anna BERENDINA LIPSCH, Niederlande
Esra YAZICI, Arge Baden-Württemberg
Jule HEMPEL, Asia Sport Neubrandenburg
Rachel BOATENG, HT 16 Hamburg
Kim Chantal TEPELMANN, 1. Schweriner JC
Jazmin TAKACS, JC Györ
Nadine KORBEL, JC 71 Düsseldorf